Sunday, February 12, 2012

Vertimų Biuras

Vertimo paslaugas gali teikti praktiški bet kas, kas turi patirties tarp kelių užsienio kalbų. Taip pat svarbu paminėti būtų ir tai, jog vertimų biuras, bet kokiu atveju ims daugiau pinigų negu pradedantysis vertėjas, todėl turėsite apsispręsti, pirkti profesionalias paslaugas už didesnę kainą, ar nusiteikti užsiimti papildomu teksto redagavimu po pigaus darbo, nes paslaugą suteiks ne vertimų biuras.

Kam reikalingos vertimo paslaugos? Atsakymas toks, jog jos reikalingos praktiškai visiems. Vertimų biuras suteikia paslaugą mums pateikti savo tekstą kitiems žmonėms praktiškai ir visiškai suprantamai. Ne vienas verslininkas spėjo pastebėti, jog jeigu jo verslas vienoje šalyje sekasi nelabai, tai kitoje šalyje jis turėtų sektis geriau arba blogiau, taip yra dėl tarpvalstybinių rinkų skirtumo.

Taigi, kam reikalingas vertimų biuras verslininkui? Įsivaizduokite situaciją, jog yra vienas tinklapis kuris teikia paslaugas daugeliui žmonių, tačiau tik viena kalba, tarkime lietuvių. Jeigu verslininkas mėgsta inovacijas, jis suskubs užsisakyti tai, jog vertimų biuras jam paruoštų bei išverstų tekstus, t.y. jo tinklapių tekstinį turinį į kitas kalbas. Tokiu atveju betrūks papildomo marketingo ir tokio verslininko verslas turėtų pradėti nešti daugiau pelno, kadangi vertimų biuras padarė puslapį prieinamą ne milijonams, o jau šimtiems milijonams vartotojų, kadangi svetainėje pateikta informacija bus suprantama žymiai didesniam žmonių ratui.

Taip pat vertėtų paminėti, jog vertimų biuras specializuojasi ne tik tekstų vertimuose. Yra eilė įvairiausių kitų sričių, kur vertimai yra reikalingi ir vertinami. Prisiminkime senesnius filmus, kuriuos turėdavome žiūrėti su subtitrais – jų vertimus taip pat kažkas atlieka, nors toks darbas iš pažiūros atrodo lengvas. Tačiau kiekvienas vertimų biuras susiduria su tipiška kūrybine problema – kaip perteikti vertimą taip, jog jis atspindėtų esmę tokią, kokią norėjo nusakyti verčiamo šaltinio autoriai.

2 comments:

  1. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  2. Manau, kad vertimų biuras savo teikiamomis paslaugomis labai pasitarnauja ne vien verslininkams, bet ir kitiems, įvairių sričių atstovams.

    ReplyDelete